V roce 1996 se bratři M. a D. Ježkovi rozhodnou založit svoji první kapelu, která by měla sloužit k pobavení prostého lidu na tancovačkách.
  • Miloslav Ježek (akordeon, klávesy)
  • Daniel Ježek (baskytara)
Své spoluhráče si hledají v blízkém okolí mezi svými dlouholetými kamarády. Postupně se během několika zkoušek vystřídají za svými nástroji
  • Bicí: Jaroslav Beneš
  • Kytara: Radek Patlejch
  • 2.klávesy,kytara: Michal Hnídek
Onehdy vystřídal J. Beneše za bicími Lukáš Straka a bylo jasné, kdo bude určovat tempa písniček. Další základní změnou bylo obsazení kytary, které se zhostil "odjakživa" kamarád Luděk Doležal. Vzniká tak kapela, která dostala do vínku název od J. Beneše - ORCHIDEA.
Rokem 1997 začíná kapela jezdit po tancovačkách v okolí a sbírá první zkušenosti v branži.
Skvělá parta lidí, kteří všechno berou s humorem a mladickou nerozvážností se derou vpřed. Vždyť nejmladšímu členovi kapely je necelých 14 let a věkový průměr se pohybuje na hranici 22 let!!!
Během pár let začínají spolupracovat s několika uměleckými agenturami (J. Suda-Klatovy, RLA Stallion-Plzeň), díky kterým se začínají pohybovat také na větších pódiích v Plzni a okolí
a dostávají se do kontaktu s umělci jako jsou V. Hybš, K. Štědrý, P. Filipovská, D. Nekonečný a jiní.
Je to pro ně obrovská motivace spojená s nadšením pro věc. Dopomůžou také mnoha manželstvím na společné cestě životem, alespoň v jejích začátcích a prožívají společně vskutku spoustu překrásných let a nádherně strávených nocí po kulturácích, hospodách a parcích... Koncem září roku 2003 odchází z kapely dlouholetý člen L. Straka (bicí).
Kapela hledá nového člena,kterým se stává Miroslav Adámek. Zakládají své webové stránky a nahrávají CD s názvem: ORCHIDEA live. Po dalších 2 letech se loučí další zakládající člen D. Ježek (baskytara).
Na jeho místo nastupuje Miroslav Dvořák. Za rok ale kapela doznává dalších změn a to je odchod M. Adámka a posléze i M. Dvořáka.
Za bicí koncem července roku 2005 usedá Jiří Ouda a o rok později basu zase tlačí Daniel Navrátil Ježek.
Kapela se opět dostává do ustálené podoby a hraje ve složení:
  • Bicí: Jiří Ouda
  • Kytara: Luděk Doležal
  • Baskytara: Daniel Ježek
  • Klávesy a akordeon: Miloslav Ježek
Je to období vskutku velmi kamarádské a kapela investuje do obnovy ozvučovací techniky a hudebních nástrojů a poprvé vzniká myšlenka uspořádat společné soustředění,což bylo později hodnoceno jako dobrý úmysl. Uskutečnilo se tak na jaře 2009 na zámečku v Mlázovech.
Jak už to však v životě chodí, tak ani kapelám nejsou do vínku dány výjimky a kapela se v lednu roku 2010 potýká s další obměnou svých členů a tím je odchod dlouholetého kytaristy "odjakživa" kamaráda Luďka Doležala.
Kapela hledá jeho nástupce a v mezidobí trvající cca 3/4 roku se na scéně objevuje kytarový bard Miroslav Jopek ze Žichovic, který se velmi rychle a kreativně zařazuje do kolektivu a nachází si své pravé místo. Kapela nijak nepolevuje v práci a již dříve zamýšlený projekt nahrát své první DVD, začíná podnikat kroky v malém domácím studiu v Kašperských Horách. Připravuje zvukový podklad a zároveň se vrhá do práce s hledáním stálého kytaristy a přípravou obměny repertoáru.
Hledání přináší své ovoce a kytara má své rysy v podobě mladého talentu z Horažďovic jménem Robin Jarolímek.
Půlroční tvrdá práce na sestavení repertoáru vyústí konáním druhého soustředění, tentokrát ve škole v přírodě v obci Mokrosuky u Kolince a nese se ve znamení "Těžko na cvičišti, lehko na bojišti". Výsledkem je repertoár pro plesovou sezonu 2010-2011
V březnu roku 2011 se s kapelou loučí dlouholetý člen, bubeník Jirka Ouda.
Po šesti letech jeho působení v základní sestavě to znamená pro Orchideu nové hledání toho správného článku do svého týmu. S velkou pomocí k tomu dochází záhy a kapela má nevýslovné štěstí na muzikanta z jihočeského kraje. Tím je Jarda Slavík a začínají dál roztáčet kola popmusic.
Počínaje dubnem 2011 a malebnou obcí na břehu potoka Kolčavky – Třebohosticemi (na které máme vždy jen ty nejhezčí vzpomínky a dobře si pamatujeme všechna faux pas, které tam kapela zažila. Alespoň máme do budoucna vzpomínky, které se časem promění ve veselé vyprávění) začínají 2 roky skvělé muziky podtržené rockovějším nádechem a do kapely to vnáší srdeční rytmus. Kapela organizuje svou první plavbu po řece Otavě spojenou s večerním koncertem na jejím břehu v kempu Střelské Hoštice. Jarda, mistr bicích, který se ukázal nejen jako uznávaný bubeník, ale i jako skvělý kuchař, pro kapelu vždy připravil vynikající grillpárty.
Opět soustředění v Mokrosukách - říjen 2011, do jehož atmosféry můžete juknout v našem videoarchivu. Upravili jsme pár písní společně s dechovou sekcí, abychom přinesli ještě větší potěšení pro posluchače a fanoušky.
Rok 2012 byl známkou poctivé práce a množstvím vinikajících zábav a koncertů. Namátkou vyberu pár, na kterých jsme měli i po těch letech největší trému: Maturitní ples Plzeňské konzervatoře, Šumavování ve Zdíkově, Podnikový večírek v Plzeňském pivovaru.
Rok 2013, přesněji srpen, je zlomovým okamžikem v životě kapely. Po odchodu dvou muzikantů na postu bicích a kytary je nasnadě rozvaha, kterou správnou cestou dál …!
Přes mnohačetné diskuze a pátrání se nakonec bratři Ježkové shodnou na vzniku zbrusu nové a nástrojově inovativní verzi kapely. Konečný sound bude playback bicích nástrojů a basové kytary, Dan převezme post kytaristy. Pro dotvoření celkově fukčního zvukového obrazu přispívá obrovskou měrou skvělá dechová sekce.
Představuji Vám partu hudbymilujících střelců. Přijďte a nechte se unést krásnými písničkami.
Miloslav Ježek - kapelník